Drodzy młodzi Przyjaciele!
 
Po raz kole­jny spotkamy się w Twar­dogórze, w dniach od 30.04. do 03.05.2015 roku na corocznej Piel­grzymce Min­is­tran­tów. To już 35 raz, kiedy możemy razem świę­tować. A jest co świę­tować! W tym roku Zgro­madze­nie Salez­jańskie przeżywa dwusetle­cie urodzin Księdza Bosko! Prag­niemy Was zaprosić do wspól­nego obchodzenia tego wyjątkowego jubileuszu. Razem z Wami będziemy dziękowali Bogu za dar św. Jana Bosko. Skoro urodziny, to także i prezenty. Najpiękniejszym podarunk­iem będzie przyjęta Komu­nia Święta, nasza wspólna mod­l­itwa, sportowe zma­gania i radosne przeży­wanie tego PIM-u. Otwierajmy nasze serca i umysły na to, co Pan Bóg mówi do nas tu i teraz, abyśmy spełnili pragnienie Księdza Bosko i sercem mieszkali w niebie!
Salez­janie Księdza Bosko

Droga Światła

W okresie od zmartwychwstania Pańskiego do zesłania Ducha Świętego zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.30 na Drogę Światła.  Nabożeństwo podobne jest do Drogi Krzyżowej, ale tu rozważamy 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem, opartych na tekście Pisma Świętego.

W nabożeństwie tym wspominamy centralne wydarzenie wiary, jakim jest zmartwychwstanie Chrystusa.

Pan Jezus prowadzi nas od ukazania rzeczywistości cierpienia, które w planach Bożych nie jest czymś ostatecznym, do nadziei osiągnięcia prawdziwego przeznaczenia człowieka, którymi są wolność, radość i pokój. A są to owoce paschalne.

Wpatrując się w Jezusa nie możemy zatrzymać się jedynie na bólu, cierpieniu i śmierci, ale dostrzegamy chwałę Jego zmartwychwstania, pokój, radość, nadzieję!

Pamiętajmy, że koncentrowanie się na samym Wielkim Poście, nie poprowadzi nas do tego, co jest istotą chrześcijaństwa – doświadczania żywego Jezusa, tego że On jest Kimś żywym w moim życiu. Aby uznać prawdę o tym, że Jezus został zabity, nie trzeba być wierzącym - na to są świadectwa historyczne. Wiara sprawdza się dopiero w doświadczeniu żywego Jezusa.

ks. Jan Twardowski "Od końca"

Zacznij od Zmartwychwstania 
od pustego grobu 
od Matki Boskiej Radosnej 
wtedy nawet krzyż ucieszy 
jak perkoz dwuczuby na wiosnę 
anioł sam wytłumaczy jak trzeba 
choć doktoratu z teologii nie ma 
grzech ciężki staje się lekki 
gdy się jak świntuch rozpłacze 
- nie róbcie beksy ze mnie 
mówi Matka Boska 
to kiedyś 
teraz inaczej 
zacznij od pustego grobu 
od słońca 
ewangelie czyta się jak hebrajskie litery od końca
 

Z orędziem pokoju

We wtorek 21 kwietnia będziemy gościć w naszym kościele o.Petara Ljubicica Franciszkanina z Medjugorie.

W ramach spotkania odbędzie się różaniec o godz. 17.30, Msza św. z homilią o. Petara oraz po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

Będzie można też nabyć książki o. Petara i publikacje związane z Medjugorie.

Zapraszamy

W niedzielę 19 kwietnia rozpoczął się VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji homilie na niedzielnych Mszach św. wygłosił ks.prof.Mariusz Rosik: Dlaczego warto czytać Biblię? więcej....

Przy wyjściu czeka "duchowy upominek dla Ciebie":
                                               weź, pomyśl, odszukaj, zachowaj, ...

 

Nauki dla narzeczonych

Najbliższy cykl katechez przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii 18 maja 2015r.

Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w sali nr 3 w salezjańskim domu młodzieżowym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Zapraszamy.

Relikwie św. Jana Pawła II

„Święty Jan Paweł II bliżej wspólnot salezjańskich” we Wrocławiu.
 
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wręczając relikwie ks. dyr. wspólnoty salezjańskiej Bolesławowi Kaźmierczakowi i ks. dyr. gimnazjum Janowi Gondro, którzy wraz z młodzieżą gimnazjalną i delegacją parafii przybyli do Krakowa, wypowiedział te pełne ciepłe słowa: ”Niech święty Jana Paweł II będzie bliżej was a wy Go otaczajcie miłością.”
Krótka uroczystość odbyła się dnia 05.03.2015 roku w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 w domu arcybiskupów krakowskich, gdzie żył i pracował ks. Kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież, obecny św. Jana Paweł II.
Ks. proboszcz dziękował ks. Kardynałowi za relikwie i spotkanie, a młodzież gimnazjalna śpiewała i także złożyła podziękowanie. Oprócz relikwii ks. Kardynał wręczył wszystkim różańce i a dla gimnazjum podarował obraz św. Jana Pawła II.

 
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary 
które rozpoczyna się 10 marca - Mszą Św o godz 19.00,
 
Spotykać się będziemy w kolejne wtorki o godz 19.00.
Cotygodniowe spotkania obejmują wspólną modlitwę, konferencję i spotkania w grupach. Całość wieńczy modlitwa o wylanie Ducha Świętego.
Seminarium pomaga wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele.
 
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym MICHAEL serdecznie zaprasza.

Wiązanka 2015

“Jak Ksiądz Bosko – z młodzieżą, dla młodzieży”. Tak brzmi motto pierwszej Wiązanki ks. Ángela Fernándeza Artime jako Przełożonego Generalnego.

Zapraszamy do obejrzenia komentarza

   

Polecamy  

   

Parafia na