Możesz włączyć się w walkę o rodzinę
 
i poprzeć wniosek o powstanie unijnej regulacji, która precyzuje pojęcie małżeństwa i rodziny jako: małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, a rodzina oparta jest właśnie na małżeństwie i/lub pokrewieństwie.
 
W naszym kościele podpisy dla tej inicjatywy będą zbierane po Mszach św. w najbliższe dwie niedziele tj. 27 listopada i 4 grudnia. Można również oddać swój głos online
 
Europejska Inicjatywa Obywatelska "Mama Tata i Dzieci", powstała po to, aby się upewnić, że Unia nie narzuci Polsce, ani żadnemu innemu krajowi członkowskiemu, ideologicznych regulacji zmierzających do zakwestionowania prawdy o małżeństwie, jako związku kobiety i mężczyzny. Chcemy, by na gruncie prawa europejskiego pojęcia „małżeństwo” oraz „rodzina” były używane jedynie w ich prawdziwym znaczeniu.
 
Aby było to możliwe, musimy zebrać pod Inicjatywą co najmniej milion podpisów na terenie UE.

czad

Zbudujmy studnię - finał!!!

Przez pół Roku Miłosierdzia (do 20 listopada 2016r) organizowaliśmy w naszej parafii zbiórkę środków na wybudowanie przez naszych misjonarzy studni w Czadzie. Była to propozycja zrealizowania wspólnie konkretnego uczynku miłosierdzia w Roku Jubileuszu Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia. Łączna suma ofiar złożonych do skarbony i wpłaconych na konto wynosi 33.419,00 zł + 20 euro + 1 dolar. Kwota ta wystarczy na ufundowanie dwóch studni głębinowych dla mieszkańców dwóch wiosek. Ze względu na porę deszczową budowa rozpocznie się na wiosnę.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Więcej o projekcie - dlaczego, gdzie i jak? + zdjęcia i filmy z Czadu

Informacja o współfinasowaniu przez Gminę Wrocław prac konserwatorskich północnej elewacji transeptu kościoła pw. św. Michała Archanioła 

więcej...

Wiązanka 2016: Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime podał temat i linie przewodnie Wiązanki na rok 2016: "Z Jezusem przeżywamy razem przygodę w Duchu Świętym!" Jak wyjaśnia Przełożony Generalny, ta wewnętrzna i duchowa droga, którą przemierzamy w towarzystwie Ducha Świętego, wyraża się w:

  • głębokim doświadczeniu wiary;
  • pielęgnowaniu wymiaru wspólnotowego tej samej wiary
  • wzrastaniu w miłosierdziu i braterskim wymiarze życia.

Zapraszamy do obejrzenia komentarza

Relikwie św. Faustyny Kowalskiej

7 listopada 2015r. grupa pielgrzymów z naszej parafii i z salezjańskiego gimnazjum przyjęła relikwie św.Faustyny. Czytaj więcej...

 

Relikwie św. Jana Pawła II
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wręczył relikwie ks. dyr. wspólnoty salezjańskiej Bolesławowi Kaźmierczakowi i ks. dyr. gimnazjum Janowi Gondro, którzy wraz z młodzieżą gimnazjalną i delegacją parafii przybyli do Krakowa, wypowiedział te pełne ciepłe słowa: ”Niech święty Jana Paweł II będzie bliżej was a wy Go otaczajcie miłością.” Krótka uroczystość odbyła się dnia 05.03.2015 roku w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 w domu arcybiskupów krakowskich.
   

Polecamy  

   

Parafia na