Prośba o pomoc w pokryciu kosztów remontu schodów
 
Dobiegają końca prace remontu schodów do wejścia do kościoła od strony północnej. Przewidywany koszt całości prac wyniesie ok. 120 tys. zł. Wpłaciliśmy już pierwszą ratę w wysokości 18 tys. zł. W najbliższym tygodniu musimy zapłacić kolejną ratę. Pilnych prac konserwatorskich i gwarantujących bezpieczeństwo wymaga wiele części elewacji kościoła. Potrzebujemy wiele środków finansowych na ten cel, dlatego prosimy parafian i wszystkich sympatyków naszego kościoła o wsparcie. Ofiary można wpłacać na konto: 
 
Parafia św. Michała Archanioła,
ul. Bolesława Prusa 78; 50-318 Wrocław
51 1910 1064 0002 1089 4121 0001
 
Serdecznie dziękujemy za współodpowiedzialność i troskę o stan budynku naszego kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiamy Msze św. w środy o godz. 18.00 prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi Wspomożenia Wiernych dla nich i ich rodzin.

W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i piątki w godzinach: 10.00 – 12.00 oraz 15.30 – 17.30. W sprawach pilnych dotyczących np. posługi kapłana dla chorych lub związanych z pogrzebem można przyjść w każdym czasie.

czad

Zbudujmy studnię

Do końca Roku Miłosierdzia (Święto Chrystusa Króla) organizujemy w naszej parafii zbiórkę środków na wybudowanie przez naszych misjonarzy studni w Czadzie. Jest to propozycja zrealizowania wspólnie konkretnego uczynku miłosierdzia w Roku Jubileuszu Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia. 

Więcej o projekcie - dlaczego, gdzie i jak? + zdjęcia i filmy z Czadu

 

2016 Rok Miłosierdzia Bożego
Na stronach Archidiecezji, m.in. dekret Arcybiskupa o uzyskiwaniu odpustów

Program obchodów Jubileuszu w Kościele

Więcej o....

 

Wiązanka 2016: Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime podał temat i linie przewodnie Wiązanki na rok 2016: "Z Jezusem przeżywamy razem przygodę w Duchu Świętym!" Jak wyjaśnia Przełożony Generalny, ta wewnętrzna i duchowa droga, którą przemierzamy w towarzystwie Ducha Świętego, wyraża się w:

  • głębokim doświadczeniu wiary;
  • pielęgnowaniu wymiaru wspólnotowego tej samej wiary
  • wzrastaniu w miłosierdziu i braterskim wymiarze życia.

Zapraszamy do obejrzenia komentarza

Relikwie św. Faustyny Kowalskiej

7 listopada 2015r. grupa pielgrzymów z naszej parafii i z salezjańskiego gimnazjum przyjęła relikwie św.Faustyny. Czytaj więcej...

 

Relikwie św. Jana Pawła II
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wręczył relikwie ks. dyr. wspólnoty salezjańskiej Bolesławowi Kaźmierczakowi i ks. dyr. gimnazjum Janowi Gondro, którzy wraz z młodzieżą gimnazjalną i delegacją parafii przybyli do Krakowa, wypowiedział te pełne ciepłe słowa: ”Niech święty Jana Paweł II będzie bliżej was a wy Go otaczajcie miłością.” Krótka uroczystość odbyła się dnia 05.03.2015 roku w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 w domu arcybiskupów krakowskich.
   

Polecamy  

   

Parafia na