Bierzmowanie - zapisy

Zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum u ks. Pawła w oratorium, od poniedziałku do piątku, w godz. od 16.00 do 18.00. Mogą zapisać się także uczniowie szkół średnich, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.

Osoby dorosłe zapraszamy do zapisania się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w Centralnym Ośrodku Duszpasterskim we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 4. Najbliższy kurs rozpocznie się 27 września o godz. 18.30. Spotkania będą odbywały się przez okres 12 tygodni w niedziele o godz. 19.00. Zapisy pocztą elektroniczną. Więcej informacji na stronie internetowej: www.archidiecezja.wroc.pl

Nauki dla narzeczonych

Najbliższy cykl katechez dla narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, rozpocznie się w naszej parafii 5 października 2015r.

Spotkania będą odbywały się w Salezjańskim Domu Młozieżowym, w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie kursu 4 listopada.

Zapraszamy.

I Komunia Święta

Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszym kosciele 15 maja 2016 roku.

Zapraszamy rodziców i dzieci pragnących przygotować się i przyjąć pierwszą Komunię św. w naszej parafii na Mszę św. w przyszłą niedzielę 20 września o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Na to spotkanie prosimy przynieść wypełnione formularze, które dzieci otrzymają na lekcjach katechezy w szkole. Rodzice dzieci uczęszczających do szkół poza terenem naszej parafii mogą otrzymać te formularze w zakrystii lub w kancelarii.

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" (więcej ...

Relikwie św. Jana Pawła II

„Święty Jan Paweł II bliżej wspólnot salezjańskich” we Wrocławiu.
 
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz wręczając relikwie ks. dyr. wspólnoty salezjańskiej Bolesławowi Kaźmierczakowi i ks. dyr. gimnazjum Janowi Gondro, którzy wraz z młodzieżą gimnazjalną i delegacją parafii przybyli do Krakowa, wypowiedział te pełne ciepłe słowa: ”Niech święty Jana Paweł II będzie bliżej was a wy Go otaczajcie miłością.”
Krótka uroczystość odbyła się dnia 05.03.2015 roku w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 w domu arcybiskupów krakowskich, gdzie żył i pracował ks. Kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież, obecny św. Jana Paweł II.
Ks. proboszcz dziękował ks. Kardynałowi za relikwie i spotkanie, a młodzież gimnazjalna śpiewała i także złożyła podziękowanie. Oprócz relikwii ks. Kardynał wręczył wszystkim różańce i a dla gimnazjum podarował obraz św. Jana Pawła II.

Wiązanka 2015

“Jak Ksiądz Bosko – z młodzieżą, dla młodzieży”. Tak brzmi motto pierwszej Wiązanki ks. Ángela Fernándeza Artime jako Przełożonego Generalnego.

Zapraszamy do obejrzenia komentarza

   

Polecamy  

   

Parafia na